Marta Mielniczuk

Skazana

Skazana to krótkometrażowy film animowany, wykonany w technice animacji poklatkowej z wykorzystaniem ręcznie robionych lalek i scenografii. Owa animacja jest całkowicie autorskim dziełem. W ciągu kilku lat jej tworzenia rozwijała się wraz ze mną i stała się ważną częścią mojego życia, a ja dzięki niej poszerzyłam swoją wiedzę i zyskałam doświadczenie.

Film opowiada o zamkniętym w sobie człowieku, który choć pragnie odnaleźć wyjście i otworzyć swój wewnętrzny świat, to żyje w strachu i kurczowo trzyma się wspomnień, które podobnie jak lęk stanowią przeszkodę przed otwarciem.

Brama

Hinduskim i buddyjskim symbolem wszechświata jest mandala, stanowiąca odzwierciedlenie stanu duchowego autora, który ją stworzył. Jest bramą do wnętrza jego psychiki. Chociaż moja praca nie jest klasycznym przedstawieniem mandali, opiera się ona na jej idei. Postanowiłam rozwinąć estetycznie i wizualnie ten symbol i dostosować go do mnie oraz stylu artystycznego wykorzystanego w mojej pracy, którą zatytułowałam Brama.

(ur. 1991)
Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych (I stopnia w latach 2010–2014, II stopnia w 2016–2019).

price